Тринаести стручни скуп „Манастири и библиотеке чувари културне баштине“

У четвртак, 16. маја 2024, у Манастиру Велика Ремета на Фрушкој гори, уз благослов игумана Манастира архимандрида Стефана, одржан је тринаести стручни скуп „Манастири и библиотеке чувари културне баштине“, коју организују Српска читаоница у Иригу и Манастир.
У оквиру програма представљен је зборник радова са прошлогодишњег излагања на скупу, у коме је објављен текст Марине Лазовић и Мирјане Радовановић, библиотекара саветника Народне библиотеке Смедерево – Богослужбене књиге цркве Свете Тројице у Церовцу. Марини Лазовић и Мирјани Радовановић организатори су као признање за дугогодишње учешће и лепу сарадњу уручили посебне захвалнице.
Скупу је присуствовала и Сања Дробњаковић, библиотекар Народне библиотеке Смедерево, задужена за унос старе и ретке књиге Подунавског округа у Централни регистар категорисане старе и ретке библиотечке грађе.