Признање директорки Народне библиотеке Смедерево Марини Лазовић на 9. Славослову

У понедељак, 13. маја 2024, у Цркви светог великомученика Георгија Јасенак у Смедереву одржано је финале 9. смотре такмичења средњошколаца у беседништву – Славослов, које организује смедеревска црквена заједница.

У току програма, Марини Лазовић, директору Народне библиотеке Смедерево, свечано је додељена захвалница за успешну дугогодишњу сарадњу са организаторима смотре.

Стручни жири, у чијем саставу је била и Марина Лазовић, прогласио је три победника. Прво место освојила је Андријана Ђокић, ученица 3. разреда Музичке школе „Коста Манојловић“ Смедерево, на другом месту био је Николај Станић, ученик 5. године Богословије Светог Саве у Београду, док је треће место заузела Јана Алексић, ученица 2. разреда Гимназије Смедерево.

Фотографија: Катарина Ђилбабин