Светосавске изложбе у Народној библиотеци Смедерево

Поводом 35. Смедеревских светосавских свечаности, у Народној библиотеци Смедерево и у нашим библиотекама у сеоским срединама отворене су тематске изложбе, које можете погледати до краја фебруара 2024. године.
На Одељењу стручне књиге Мирјана Радовановић и Весна Симић осмислиле су и поставиле изложбу „Светитељ богоносни и пастир истинит“, на Дечјем одељењу Вишња Рајковић Мрдаковић изложбу „Срце ваше нека чува речи моје“, а на Одељењу стране књиге Биљана Живановић изложбу са темом „Holy Places of the Serbs: Serbian Churches and Monasteries“. У библиотечким огранцима можете погледати изложбу „Свети Сава ћирилицом пише“, коју је у Раљи и Врбовцу осмислила Биљана Алексић, у Липама Евица Савић, у Михајловцу Гордана Живанић, и у Коларима Веселинка Димитријевић.
Добро дошли!