Свечана додела награда 11. Светосавског литерарног конкурса

У среду, 24. јануара 2024. године, на Позајмном одељењу за одрасле Народне библиотеке Смедерево одржана је свечана додела награда ученицима чији су литерарни радови оцењени као најуспешнији на 11. Светосавском литерарном конкурсу. Народна библиотекa Смедерево и Друштво за српски језик и књижевност за Подунавски округ су, као организатори, са поносом закључили да је конкурс и ове године реализован са успехом и да се светосавска традиција негује у школама Подунавског округа.
На самом почетку вечери публици су се обратиле директорка Библиотеке Марина Лазовић, и председница Друштва Миљана Кравић. Оне су уручиле награде ученицима и њиховим менторима, а имали смо прилику да чујемо и најбоље радове. Програм је водила Сања Дробњаковић.
Похваљујемо све учеснике, основце и средњошколце који су се одазвали конкурсу и њихове менторе, учитеље и професоре.
Видимо се догодине истим поводом!