Двадесета конференција Библиотекарског друштва Србије

Двадесета међународна конференција Библиотекарског друштва Србије са темом Библиотечки простори у физичком и виртуелном окружењу одржана је од 14. до 16. децембра у Краљеву и Врњачкој Бањи.
Свечаној скупштини Друштва поводом Дана библиотекара Србије одржаној 14. децембра у Свечаној сали Градске управе Краљево, присуствовали су директорка Народне библиотеке Смедерево Марина Лазовић, Вишња Рајковић Мрдаковић, председница Подружнице Библиотекарског друштва Србије за Подунавски округ, и Милан Радисављевић, дипломирани правник и секретар Библиотеке.
15. децембра, у оквиру другог дана Конференције, Сања Дробњаковић, дипломирани библиотекар Народне библиотеке Смедерево, одржала је излагање о свом стручном раду на тему „Терапија простором – простор библиотеке као место психолошког благостања корисника“.