„Жена стоји, као капија“ – осмомартовске изложбе у Народној библиотеци Смедерево

У Осмомартовској недељи 2024, у Народној библиотеци Смедерево и у нашим библиотекама у сеоским срединама отворене су тематске изложбе, посвећене обележавању данашњег празника, Осмог марта.
Добро нам дошли!
„Жена стоји, као капија, на излазу као и на улазу овог свијета“ (Иво Андрић) на Позајмном одељењу за одрасле – изложбу је осмислила и поставила Марија Петровић.
„Наклон девојчицама“ на Дечјем одељењу – изложбу је осмислила и поставила Вишња Рајковић Мрдаковић.
„Оне су мењале Србију“ у огранку библиотеке у Михајловцу – изложбу је осмислила и поставила Гордана Живанић.
„Њихова дела служе за понос“ у огранку библиотеке у Радинцу – изложбу је осмислила и поставила Ивана Вељовић.
„На сваком звезданом краку стоји жена“ у огранцима библиотеке у Раљи и Врбовцу – изложбе је осмислила и поставила Биљана Алексић.
„Допринос који су дале, вредан је пажње“ у огранку библиотеке у Коларима – изложбу је осмислила и поставила Веселинка Димитријевић.
„Омиљене српске списатељице“ у огранку библиотеке у Вранову – изложбу је осмислила и поставила Евица Савић.