Свечано отварање 22. Сајма поезије

У уторак, 11. октобра, на Позајмном одељењу Библиотеке, одржано је свечано отварање XXII Сајма поезије.
Поезији у част, библиотекари Народне библиотеке Смедерево су, и ове године, приредили јединствену изложбу песничких књига на српском језику објављених у Републици Србији и земљама у окружењу у периоду између два Фестивала.
Поред ове, централне изложбе, постављене су још четири:
• На Позајмном одељењу изложба посвећена Васку Попи, истакнутом српском песнику, академику, једном од најпревођенијих југословенских песника, поводом 100 од његовог рођења.
• На Одељењу стране књиге изложба посвећена Викору Игоу, великом француском песнику, романсијеру и драматургу, поводом 220 година од његовог рођења.
• На Дечјем одељењу две изложбе, једна је посвећена Душку Радовићу, поводом 100 година од рођења српског песника, новинара и афористичара, док је друга постављена у част Дејану Алексићу, добитнику награде „Златни кључић“ за 2022. годину.