Стручна посета Градској библиотеци „Владислав Петковић Дис“ у Чачку

У среду, 17. маја 2023. године, колектив Народне библиотеке Смедерево посетио је најстарију установу културе у Чачку – Градску библиотеку „Владислав Петковић Дис”. Великом љубазношћу и предусретљивошћу директора Библиотеке Богдана Трифуновића и осталих колега, током овог стручног обиласка и едукације имали смо прилику да се упознамо са јединственим простором Библиотеке и историјатом ове установе, фондовима и начином рада на свим одељењима у централној згради, као и да разменимо искуства и идеје у раду.
У другом делу дана наш колектив је обишао и знамените културно-историјске локалитете у Чачку, Народни музеј Чачак и његова археолошка налазишта.
Организатор стручне екскурзије била је Марина Лазовић, директор Народне библиотеке Смедерево.