Семинар Библиотеке, модерни центри заједница

Јуче, 20. маја 2024, у Народној библиотеци Смедерево је у оквиру сталног стручног усавршавања библиотечких радника одржан семинар на тему – Библиотеке, модерни центри заједница, који има циљ да оснажи улоге јавних библиотека у савременом добу, популаризује постојеће и уведе нове услуге, заснивајући се на примерима добре праксе.
Предавачи Јелена Вучинић из Народне библиотеке Србије и Бојана Маринчић из Народне библиотеке Ужице су нам, кроз теоријски и радионичарски део, говориле о могућностима и идејама за унапређење рада сваке библиотеке.
Семинар је припремила и организовала Јелена Јеремић, руководилац Матичног одељења, а присуствовали су библиотечки радници јавних библиотека Подунавског округа – из Смедерева, Велике Плане и Смедеревске Паланке.

All-focus