Резултати са општинског нивоа такмичења рецитатора „Песниче народа мог“

У среду, 30. марта, на Дечјем одељењу Народне библиотеке Смедерево, одржан је општински ниво такмичења рецитатора „Песниче народа мог“ у онлајн формату.

Жири, у саставу: Вишња Рајковић Мрдаковић (дипл. педагог, библиотекар, руководилац Дечјег одељења Народне библиотеке Смедерево), Милица Марковић (дипл. проф. француског језика и књижевности, библиотекар), Ивана Стевовић (проф. српског језика и књижевности, драмска педагошкиња и уредница образовног програма позоришта ПАТОС) и Марко Цветковић (дипл. филозоф, уредник научно-образовног програма у Центру за културу Смедерево), прегледао је видео-снимке рецитатора и одабрао кандидате који ће наставити такмичење у рецитовању на окружном нивоу.

̴  СПИСАК УЧЕСНИКА КОЈИ СУ ПРОШЛИ НА ОКРУЖНИ НИВО ТАКМИЧЕЊА   ̴

ПРВА КАТЕГОРИЈА (узраст од I до IV  разреда основне школе):

1. Василија Антић, ОШ „Димитрије Давидовић“ Смедерево (видео-снимак наступа)
  2. Нађа Филиповић, ОШ „Бранко Радичевић“ Смедерево (видео-снимак наступа)
  3. Јован Димић, ОШ „Димитрије Давидовић“ Смедерево (видео-снимак наступа)
  4. Теодора Милановић, ОШ „Иво Андрић“ Радинац, Смедерево (видео-снимак наступа)
  5. Анђела Васић, ОШ „Димитрије Давидовић“ Смедерево (видео-снимак наступа)

ДРУГА КАТЕГОРИЈА (узраст од V до VIII разреда основне школе):

1. Илија Јокић, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Смедерево (видео-снимак наступа)
  2. Мила Симић, ОШ „Др Јован Цвијић“ Смедерево (видео-снимак наступа)
  3. Вера Павловић, ОШ „Иво Лола Рибар“ Скобаљ, Смедерево (видео-снимак наступа)
  4. Адам Наббагуи, ОШ „Др Јован Цвијић“ Смедерево (видео-снимак наступа)
  5. Искра Ђуришић, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Смедерево (видео-снимак наступа)

ТРЕЋА КАТЕГОРИЈА (средњошколци)

1. Теодора Павловић, Медицинско-фармацеутска школа „Света Петка“ Смедерево (видео-снимак наступа)

ПОЗИВАМО СВЕ ПЛАСИРАНЕ УЧЕСНИКЕ ДА, У ЧЕТВРТАК, 7. АПРИЛА 2022. ГОДИНЕ, У 12 ЧАСОВА, ДОЂУ ПО СВОЈЕ ДИПЛОМЕ НА ДЕЧЈЕ ОДЕЉЕЊЕ НАРОДНЕ БИБЛИОТЕКЕ СМЕДЕРЕВО.

*Сви учесници ће имати прилику да са члановима жирија разговарају о конструктивним саветима за добар пласман на следећем, окружном, нивоу такмичењу.