Гости из Руске државне библиотеке у Москви у Народној библиотеци Смедерево

У уторак, 19. марта 2024, Народну библиотеку Смедерево су посетили гости из Руске државне библиотеке у Москви, Џамила Рамазанова, руководилац научно-истраживачког одељења ретких књига и виши научни сарадник Института словенских језика Руске академије наука, и Димитрије Полонски, виши научни сарадник одсека за средњи век Института словенских језика Руске академије наука.
Они су обишли нашу библиотеку са циљем да се упознају са Фондом старе и ретке књиге, посебно са веома ретким монографским публикацијама које не поседују у московској библиотеци. Књиге им је кроз своју монографију „Стара и ретка књига и периодика у Народној библиотеци Смедерево“ представила Марина Лазовић, директор Библиотеке, која им је затим била и домаћин у обиласку целе библиотеке, као и других културних институција у граду.