Ауторско вече Вере Хорват

У четвртак, 18. априла 2024. године, одржано је Ауторско вече Вере Хорват, организовано у оквиру програма обележавања 178 година постојања и рада Народне библиотеке Смедерево.
Вера Хорват је истакнути завичајни стваралац. Аутор је седам песничких и есејистичких књига, а као преводилац потписује више од двадесет књига поезије, преведених са руског, енглеског, украјинског, пољског и бугарског језика. Бави се уредничким и приређивачким радом, објављује књижевну и ликовну критику.
Ауторка је говорила о свом стваралаштву, учешћу на фестивалима, бројним домаћим и иностраним наградама и признањима, и читала своје песме. У току вечери публици се обратила Марина Лазовић, директор Народне библиотеке Смедерево, говорећи о значају Вериног песничког и преводилачког опуса.
У музичком делу програма наступиле су Марија Ђурђевић, Андријана Ђокић и Марија Јосифовић, ученице Средње музичке школе „Коста Манојловић” у Смедереву.
Разговор с гошћом водила је Драгана Лазић.