55. СМОТРА РЕЦИТАТОРА „ПЕСНИЧЕ НАРОДА МОГ“

У организацији Народне библиотеке Смедерево у уторак, 26. марта 2024. године, у Концертној сали Центра за културу Смедерево одржан је општински ниво такмичења рецитатора „Песниче народа мог“. Стручни жири, у саставу Сања Дробњаковић, професорка српског језика и књижевности, мастер културолог и дипломирани библиотекар, Јовица Тишма, писац за децу и младе, и Душан Вулић, драмски педагог и директор позоришта Патос, одабрао је по пет кандидата из сваке категорије, који ће наставити такмичење у рецитовању на окружном нивоу.

На овогодишње општинско такмичење рецитатора пријавило се укупно 17 школа – 13 основних и 4 средње са територије града Смедерева, са 113 такмичара. Такмичење је подељено у три категорије – категорија млађег узраста, у којој је наступало 68 рецитатора узраста од првог до четвртог разреда основне школе, друга категорија, узраста од петог до осмог разреда, са 32 такмичара и најстарија категорија ученика средњих школа са 13 ученика. Из сваке категорије пласирало се по пет такмичара на окружни ниво 55. смотре, која ће ове године бити одржана 20. априла у Великој Плани.

УЧЕСНИЦИ КОЈИ СУ ПРОШЛИ НА ОКРУЖНИ НИВО ТАКМИЧЕЊА  СУ:

ПРВА КАТЕГОРИЈА (узраст од I до IV разреда основне школе):

Митра Васић, ОШ „Димитрије Давидовић“, Смедерево (ментор Јелена Симић)

Василија Антић, ОШ „Димитрије Давидовић“, Смедерево (ментор Јасмина С. Симић)

Даница Крстић, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Враново (ментор Горица Анђелковић)

Лара Милосављевић, ОШ „Бранко Радичевић“, Смедерево (ментор Живославка Петровић)

Андрија Цвејић, ОШ „Вук Караџић“, Липе (ментор Надица Маслењак)

ДРУГА КАТЕГОРИЈА (узраст од V до VIII разреда основне школе):

Јован Димић, ОШ „Димитрије Давидовић“, Смедерево (ментор Сања Марковић

Лена Милковић, ОШ „Др Јован Цвијић“, Смедерево (ментор Биљана Тишма)

Теодора Милановић, ОШ „Иво Андрић“, Радинац (ментор Хелена Калинче)

Емилија Лаптошевић, ОШ „Сава Ковачевић“, Михајловац (ментор Ивана Аксић)

Софија Голубовић, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Смедерево (ментор Сања Марковић)

ТРЕЋА КАТЕГОРИЈА (средњошколци)

Јелена Илић, „Економско-трговинска школа“, Смедерево (ментор Татијана Јовановић)

Дарко Радуловић, „Техничка школа“, Смедерево (ментор Лидија Ивановић)

Тамара Јанићијевић, МФШ „Света Петка“, Смедерево (ментор Тијана Бојиновић)

Илија Јокић, „Техничка школа“, Смедерево (ментор Лидија Ивановић)

Тијана Ћосић, ТТПШ „Деспот Ђурађ“, Смедерево (ментор Оливера Ђерић)

Присутне је поздравила Марина Лазовић, директор Народне библиотеке Смедерево, док је целокупан програм организовала и водила Вишња Рајковић Мрдаковић, виши библиотекар, руководилац Дечјег одељења Народне библиотеке Смедерево.

Захваљујемо и честитамо свим такмичарима који су учествовали и њиховим менторима. Захвалност упућујемо и спонзорима, пријатељима наше куће – Ани Кетеринг и ресторану „Златна Круна“.