28. семинар мреже Библиотеке нашег окружења

Од 30. маја до 1. јуна 2023. године у Бањи Врујци је у организацији Тренинг центра Интернет клуба Бања Врујци одржан 28. семинар мреже Библиотеке нашег окружења, на тему Садржаји културе, нематеријална културна добра и улога библиотеке у функцији културног туризма.
Овогодишњи стручни скуп са међународним учешћем имао је циљ да полазнике упозна са корелацијама материјалних и нематеријалних културних добара локалне заједнице са завичајношћу (садржајима завичајног фонда), док је посебан сегмент био посвећен методама рада савремених туристичких организација и могућностима које за овај вид сарадње дају традиционалне и нове туристичке манифестације.
Семинару су присуствовале директор Народне библиотеке Смедерево Марина Лазовић и руководилац Дечјег одељења Библиотеке Вишња Рајковић Мрдаковић.