Свечана скупштина Библиотекарског друштва Србије

У среду, 14. децембра 2022, на Дан библиотекара Србије а поводом обележавања јубилеја 75 година од оснивања Библиотекарског друштва Србије, у Народној библиотеци Србије свечаном скупштином започела је XIX конференција Друштва. Програму су присуствовале директорка Народне библиотеке Смедерево Марина Лазовић, руководилац Матичног одељења Јелена Јеремић и руководилац Дечјег одељења Вишња Рајковић Мрдаковић.
Овогодишња конференција – Удруживање, повезивање и умрежавање библиотекара, одржава се од 14. до 16. децембра 2022. године у простору Народне библиотеке Србије и Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“. Садржински богат и разноврстан програм Конференције укључује радне, постер, панел и специјалне сесије, радионице и предавања, и окупља библиотекаре из Србије, региона, Европе и света.