Омаж песницима – Јован Јовановић Змај

У оквиру акције Народне библиотеке Смедерево за бесплатно учлањење свих ученика првог разреда средњих школа у Смедереву и мотивисања младих да долазе у Библиотеку и користе све њене читаонице, јуче је започет програм Омаж песницима – смедеревски средњошколци славе рођендан песника.
6. децембра, на дан када је пре 190 година рођен Јован Јовановић Змај, на Позајмном одељењу за одрасле наши гости су били ученици ТТПШ „Деспот Ђурађ“ Смедерево који су нас са својом професорком српског језика и књижевности Оливером Ђерић подсетили на Змајев значајни лик и његово богато стваралаштво.
У програму су учествовали и ученици ОШ „Димитрије Давидовић“ Смедерево, као и некадашњи ђаци ОШ „Јован Јовановић Змај“ Смедерево.
Домаћин је била Ивана Стојић.