Завршна свечаност „Читалачка значка 2019.“

Дана, 28. новембра са почетком у 12 сати, у Великој сали Центра за културу, одржана је завршна свечаност „Читалачка значка 2019.“ У овогодишњој акцији, учествовало је 16 основних школа, 7 градских и 9 из сеоских средина града Смедерева. Комисија Народне библиотеке Смедерево, примила је и прегледала укупно 653 читалачка дневника, констатујући да су сви учесници добитници Читалачке значке са ликом Вука Стефановића Караџића, реформатора српског језика и књижевности, а поводом 155 година од његове смрти. Као и сваке године, у акцији су учествовали и допринос дали књижничари свих 10 огранака Народне библиотеке Смедерево. Комисија је одабрала 40 читалачких дневника, чије је ауторе наградила бесплатним уписом за 2020- ту годину у Народну библиотеку Смедерево. Ове године, за изузетно креативан и стваралачки допринос и узајамну сарадњу родитеља и деце, издојили смо 5 дневника које је Народна билиотека, поред уписа наградила и књигом. За изузетно самосталне, педантне, исправно граматички и правописно урађене читалачке дневнике, међу награђених 40, издвојили смо 7 аутора која смо даривали вредним наградама. Ове године, Народна библиотека Смедерево, даривала је и учитеља чије је одељење у акцији учествовало са највећим бројем дневника. Школа победница у категорији градских основних школа на територији града Смедерева, јесте ОШ „Др Јован Цвијић“ са 216 дневника, док је у категорији сеоских основних школа, титулу првог места понела ОШ „Сава Ковачевић“ из Михајловца са 15 читалачких дневника. Велику захвалност на сарадњи и подршци у концепцији самог програма и његовог извођења, пружамо Позоришту ПАТОС. Захваљујемо се граду Смедереву на материјалној подршци у акцији „Читалачка значка 2019.“