У ЗНАК СЕЋАЊА НА ИСКРЕНОГ ПРИЈАТЕЉА БИБЛИОТЕКЕ, УЧИТЕЉИЦУ ОЛИВЕРУ ПОПОВИЋ

У овом моменту, са огромном тежином у грудима, велика нам је част да, у име колектива Народне библиотеке Смедерево, ове редове посветимо Вама. Као дугогодишњи, пре свега пријатељ, а онда и сарадник наше установе, велики човек, огромног срца, оставили сте неизбрисив траг. Уз Ваш труд, посвећеност, залагање и несебичну подршку, многе су генерације од дечурлије постали људи. Осим учења, многе сте научили најважнију лекцију – да су поштовање и љубав основа и покретачи читавог живота. Да се осмехом најбоље можете одбранити. Својом строгоћом, чврстом речју, али и топлим загрљајем и разумевањем, многе сте научили да за све у животу постоје границе и да их не би требало прећи. У супротном, свакоме по заслузи. Ценили су то и поштовали. Показивали су на много начина колико сте им значили и колико је свака Ваша реч за њих била као благослов. Показују то и сада када Вас, на жалост, више нема. У оквиру акције Читалачка значка 2021, све оно што су из понуђеног програма прочитали и написали, посветили су Вама. Сваки ред, свако слово, сваки стих, сваку фотографију.

На Дечјем одељењу Народне библиотеке Смедерево, поставили смо изложбу читалачких дневника ученика другог и шестог разреда које је учитељица Оливера оставила за собом.