Такмичење рецитатора „Песниче народа мог“ 2023 – окружни ниво

У четвртак, 20. априла 2023. године, у организацији Народне библиотеке Смедерево, у Концертној сали Центра за културу Смедерево одржан је окружни ниво такмичења рецитатора „Песниче народа мог“. Програм је осмислила и водила Вишња Рајковић Мрдаковић, руководилац Дечјег одељења.

Стручни жири, у саставу Сања Дробњаковић, професорка српског језика и књижевности, мастер културолог и дипломирани библиотекар, Павле Јозић, дипломирани драмски и аудио-визуелни уметник драматург и уметнички директор Културног центра Смедеревска Паланка, и Марко Пантовић, глумац позоришта Масука, рецитатор и редитељ дечјих представа, одабрао је по пет кандидата из сваке категорије, који су награђени дипломом и књигом. Први од њих, у свакој категорији, такмичиће се на републичком нивоу у Ваљеву, у мају ове године.

УЧЕСНИЦИ КОЈИ СУ ОСВОЈИЛИ ПРВИХ ПЕТ МЕСТА СУ:

ПРВА КАТЕГОРИЈА (узраст од I до IV разреда основне школе):

1. МЕСТО: Димитрије Думановић, ОШ „Др Јован Цвијић“, Смедерево (ментор Славна Стојковић)
  2. место: Јован Димић, ОШ „Димитрије Давидовић“, Смедерево (ментор Јасмина Д. Симић)
  3. место: Анђела Стојадиновић, ОШ „Олга Милошевић“, Смедеревска Паланка (ментор: Гордана Маџић)
  4. место: Теодора Милановић, ОШ „Иво Андрић“, Радинац (ментор Весна Марић)
  5. место: Николина Антонијевић, ОШ „Олга Милошевић“, Смедеревска Паланка (ментор Слађана Вукосављевић)

ДРУГА КАТЕГОРИЈА (узраст од V до VIII разреда основне школе):

1. МЕСТО: Искра Ђуришић, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Смедерево (ментор Ивана Пармантије)
  2. место: Јања Мрвовић, ОШ „Херој Радмила Шишковић“, Смедеревска Паланка (ментор Весна Русалић)
  3. место: Урош Раденковић, ОШ „Свети Сава“, Велика Плана (ментор: Данијела Дабовић)
  4. место: Анђелија Милошевић, ОШ „Олга Милошевић“, Смедеревска Паланка (ментор Марија Јагличић)
  5. место: Лена Милковић, ОШ „Др Јован Цвијић“, Смедерево (ментор Биљана Тишма)

ТРЕЋА КАТЕГОРИЈА (средњошколци):

1. МЕСТО: Теодора Чаировић, „Паланачка гимназија“, Смедеревска Паланка (ментор Ивана Лукић)
  2. место: Анђела Којадиновић, ЕУШ „Вук Караџић“, Велика Плана (ментор Витеза Дабижљевић)
  3. место: Марија Ракић, ТТПШ „Деспот Ђурађ“, Смедерево (ментор Оливера Ђерић)
  4. место: Софија Рајић, „Гимназија Велика Плана“, Велика Плана (ментор Јелена Златкова)
  5. место: Лука Вукашиновић, „Техничка школа“, Смедерево (ментор Лидија Ивановић)

Честитамо свим такмичарима и њиховим менторима на вредном раду и учествовању, а првопласиранима желимо много успеха на наредном нивоу такмичења!