Рад Библиотеке у пандемијским условима

У протеклој години рад у Библиотеци био је условљен новонасталом ванредном ситуацијом, а касније и усклађен са уведеним ванредним мерама. Поштујући прописане мере у борби против пандемије изазване вирусом COVID-19 увели смо нове формате рада, али и унапредили постојеће у циљу заштите свих корисника и запослених. На сваком радном месту постављене су физичке баријере (плексиглас плоче), ограничен број лица који улази у Библиотеку, обезбеђена дистанца између корисника у читаоницама, а радна места организована тако да се у највећој мери смањи рад у групи и непосредни контакт. Проширени сегмент рада подразумевао је учесталији контакт са корисицима у виртуелном окружењу. Дата је предност комуникацији путем телефона и интернета.
Прослава Дана Библиотеке је један од најсвечанијих датума којим се обележава рад и трајање наше установе. Као динамична установа културе успели смо да и културно-просветну делатност реализујемо у новом online формату, те и ових јубиларних 175 година од оснивања Смедеревског читалишта обележавамо у виртуелном окружењу. Надамо се да ћете ове недеље од куће уживати у нашим програмима на сајту и Фејсбук страницама Библиотеке.