ОТКУП ПУБЛИКАЦИЈА ЗА БИБЛИОТЕКЕ ЗА 2019. ГОДИНУ

Фонд Народне библиотеке Смедерево, после Откупа Министарства културе и информисања Републике Србије за 2019. годину , богатији је за 909 наслова, односно 2356 књига од 163 издавача.

Међу обавезним примерцима насловима нашле су се следеће публикације:

Сувајџић, Бошко: Књига o Вуку, Антологија књижевности за децу. 1и 2, Алексић, Дејан: Ципела на крају света, Српске војводе 1-8 ( Мемоари Солунски фронт,Србија, Балкан…; Војв.радомир Путник 1 ; Војв. Радомир Путник 2; Војв.Степа Степановић 1; Војв.Степа Степановић 2 ; Војв. Живојин Мишић; Моје успомене; Одбрана косова поља…, Aнтологија шаљивих народних приповедака, Николић, Коста: Југославија, последњи дани : 1989-1992. Књ. 1, Сви Срби у једној држави, Антологијска едиција Први светски рат у српској књижевности 1-15, Јањић, Јован: Српска црква у комунизму и посткомунизму : (1945-2000), Краков, Станислав: Путописи. 2, Кроз земљу наших царева и краљева и многе друге.

Међу одабраним насловима од стране библиотекара нашле су се:

Камбурнак, Лор: Атлас животиња, Камбурнак, Лор: Атлас природе, Јаковљевић, Стеван: Српска трилогија, Ивковић, Виолета: Блогерка, Алексић, Марко: Марко Краљевић : човек који је постао легенда, Великић, Драган: Братство по мрљи : хроника нашег одустајања, Костић, Данијела: О љубави и другим моронима, Меклејн, Џејмс: Школа лепих манира госпођице Миле, Јонеско, Ежен: Усамљеник, Каздепке, Гжегож: Касперијада : приче за мангупе и оне друге, Лакићевић, Драган: Породични музеј, Пантелић, Ивана: Успон и пад „прве другарице“ Југославије : Јованка Броз и српска јавност 1952-2013, Шути, Каролина: Мора да сам једном ходала по мекој трави

и многе друге.