„МАНАСТИРИ И БИБЛИОТЕКЕ – ЧУВАРИ КУЛТУРНЕ БАШТИНЕ“

Стручни скуп у манастирској библиотеци Велике Ремете под називом „Манастири и библиотеке – чувари културне баштине“ одржан је протекле недеље (од 19. до 20. маја) у организацији Српске читаонице у Иригу и Манастира Велика Ремета.
Марина Лазовић, библиотекар саветник и директор Народне библиотеке Смедерево учествовала је на скупу и као рецензент представила недавно објављени стручни каталог под називом „Стара штампана књига у библиотекама фрушкогорских манастира“ аутора Весне Петровић и Дубравке Симовић. На скупу су учествовали еминентни библиотекари из Пакраца, Београда, Новог Сада, Панчева, Пожаревца, Малог Црнића, Краљева, Књажевца, Крушевца, Јагодине и Крагујевца уз благослов домаћина архимандрита Стефана.