Изложбе песничких књига поводом 52. Међународног фестивала поезије

Поводом 52. Mеђународног фестивала поезије Смедеревска песничка јесен у просторијама Библиотеке је уприличено више изложби књига поезије.

На Позајмном одељењу Библиотеке постављена је централна изложба песничких књига на српском језику објављених у Републици Србији и земљама у окружењу у периоду између два Фестивала, која чини саставни део 21. Сајма поезије у Народној библиотеци Смедерево.

Како се ове године обележава двеста година од рођења Шарла Бодлера, сто година од смрти Александра Блока, и деведесет година од рођења Ивана В. Лалића, на Позајмном одељењу је постављена изложба књига на српском језику посвећена трима великим песницима.

На Одељењу стране књиге је постављена изложба књига на француском језику Charles Baudelaire : l’exposition de livres à l’occasion du bicentenaire de la naissance du poète.

На Дечјем одељењу Библиотеке су изложене књиге поезије Мирјане Булатовић, овогодишње добитнице награде за поетско стваралаштво за децу Златни кључић 2021.

Добро нам дошли!