Истраживачко-едукативне радионице Завичајног одељења Народне библиотеке Смедерево

У уторак, 28. фебруара, и четвртак, 2. марта 2023. године, у Библиотеци су одржане истраживачко-едукативне радионице намењене ученицима првог разреда Медицинско-фармацеутске школе „Света Петка” у Смедереву.
Ученици су се упознали са завичајном грађом из области историје медицине и фармације и литературом о елементима и факторима животне средине. Кроз истраживачки рад обрађене су две теме: „Здравствена едукација грађана у популарним издањима и смедеревској периодици: 1895–1940.” и „Квалитет елемената животне средине у смедеревском крају”.
Радионице су креирале и реализовале Драгана Лазић, Весна Симић, професор историје и Ана Ђорђевић, професор географије.