„У сусрет Европској години наслеђа“

Одржана трибина „У сусрет Европској години наслеђа

„У сусрет Европској години наслеђа– 2018. Како установе културе из Србије могу да се укључе у ову манифестацију?“ назив је трибине које је 12. децембра одржана у Народној библиотеци Смедерево, једној од чланицаЕУтека мреже библиотека.

Гости трибине били су директори и запослени у смедеревским установама културе, а учесници Милан Ђорђевић, менаџер Деска Креативна Европа Србија, Марина Тадић, представник програма „Европа за грађане и грађанке“ Канцеларије за сарадњу са цивилним друштвом Владе Републике Србије и Дејан Радовановић, в. д. директора Завода за заштиту споменика културе Смедерево. Модератор трибине била је  Сузана Миличић, вођа пројекта ЕУтека.

Узподсећања на то да ће Европска унија наредну годинупосветити европскомкултурном наслеђу, на трибини су представљени програми „Креативна Европа“, „Европа за грађане и грађанке“, а посебна пажња је посвећена улозиСмедеревске тврђаве усрпскоми европскомкултурномнаслеђа, и њеномпотенцијалузаразвој Смедерева.