Акција „Јасно је – и село и град“

У оквиру акције „Јасно је – и село и град“, коју је 1. јуна 2016. године покренула градоначелница Смедерева др Јасна Аврамовић, ученици виших разреда ОШ „Иво Лола Рибар“ из Скобаља, након Музеја и Тврђаве, посетили су и најстарију установу културе у Смедереву, Народну библиотеку Смедерево.

У току посете деца су са наставницом Јеленом Милетић обишла сва одељења Библиотеке, упознали се са начином рада свих служби ове установе и били у прилици да виде изузетно редак Фонд старе и ретке књиге затвореног типа (књиге из 18. и 19. века на страословенском језику). На Дечјем одељењу библиотеке за њих је уприличен  сусрет са младим књижевником Урошем Тимићем, који је као библиотекар и писац са њима поделио своје литерарно искуство и увео их у мистични свет писања.

Акција посете ученика сеоских основних школа установама културе у граду Смедереву показала се као врло успешна, јер су деца понела најлепше утиске са жељом да што чешће посећују Библиотеку и буду њени чланови.